Oddajala sem stanovanje in za študensko sobo sem morala nabaviti novo posteljo. To je bila klasična lesena postelja, kjer je bila nameščena enojna vzmetnica iz pene. Sedaj pa bi kupili novo posteljo, ki bi bila malo širša. Širina naj bi bila en meter. Pogledala sem klasične mere, ki jih je zahtevala veličina postelje. Kadar je bila vzmetnica izven klasičnih mer je bila drugačna cena. Težko sem našla te mere, da bi bila akcijska ponudba. Kljub temu smo se odločili za nekoliko širšo leseno posteljo v barvi bukovega lesa.
Vzmetnica je bila nereja iz pene, ki jo je sestavljalo več plasti. Med seboj so bile te plasti tako porazdeljene, da se je pri ležanju telo enakomerno porazdelilo po površini. To pomeni, da posamični del telesa ni preveč pritiskal na podlagi. Tako je bilo tudi prosotnih manj bolečin pri spanju. Tisti, ki ležijo na boku imajo lahko bolečine v ramenih, zato se priporoča, da je vzmetnica zgoraj mehkejša. Pomembno je tudi kakšen je vzglavnik, da ne pride do bolečin v vratnih vretencih. Plasti pene, ki so bile med seboj prepletene, so bile na eni strani iz tršega materiala in na drugi strani in mehkejšega materiala. Tako si lahko vzmetnio tudi obračal, kakor ti je bilo po volji. Na te plasti iz pene je bila okoli podloga, ki se ja zapirala z zadrgo. Lahko si jo tudi snel in jo opral v pralnem stroju. Blazina v katero je bila oblečena vzmetnica, je bila iz bombaža. Bila je mehka in je omogočala, da smo se prijetno počutili med spanjem.
Ko je bila študenska postelja sestavljena, smo namestili še novo vzmetnico. Odeje ter posteljnino pa so si morali študentje samo priskrbeti. Za čistočo in nego samega ležišča smo poskrbeli preden so se študenti vselili v stanovanje. Tudi postelje smo nabavili nove. Do sedaj nismo imeli težav in tudi zadovoljni so bili z izbiro postelj.