Zgodovina

Zgodovina kluba.

Nogometni klub Ankaran Hrvatini, krajše NK ANKARAN, je bil ustanovljen 18. oktober 1966 v majhnem obmorskem mestu Ankaran, nedaleč od Kopra in Italijanske meje. Klub je do leta 2016 domače tekme gostil na domači ŠRC Katrina v Ankaranu, zaradi potreb po večjem stadionu pa se je prvo selil na Koprsko Bonifiko, v prvi Slovenski ligi pa tekme gosti v Športnem centru Dravograd. Leta 2018 se je z NK Ankaran Hrvatini združil NK Postojna in s tem je klub pričel z igranjem domačih tekem v Postojni, pod tekmovalnim imenom NK Ankaran Postojna.

Ankaran je do leta 2013 igral v nižjih Slovenskih ligah, nato je napredoval v drugo Slovensko ligo, kjer je ostal 4 sezone, z dobrimi predstavami pa si je leta 2017 priboril mesto v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Uradni grb kluba