Istra gladko boljša

Nogometaši NK Anakran Hrvatini so včeraj odigrali pripravljalno tekmo z Istro iz Pule ter doživeli poraz s 4:1. Vsi goli so bili doseženi že v prvem polčasu.

Istra 1961 : Ankaran Hrvatini 4:1 (4:1)

PULA - Stadion Alda Drosine. Sodnik - Starčević (Štinjan). Pomočnika: Baf (Fažana) in Dokuš (Valbandon).

Strelci - 1:0 Kitanovski (17), 2:0 Halilović (21), 2:1 Jaffa (34), 3:1 Prelčec (35), 4:1 Grujević (45).

Istra 1961: Ivušić (od 59. Ćorić), Grujević (od 79. Radetić), Mitrevski, Bertoša (od 61. Hadžić), Pavić, Puclin (od 39. Urošević), Halilović (od 61. Maružin), Prelčec (od 79. Badrov), Maksimović (od 79. Marić), Kitanovski (od 79. Matteoni), Matyazh (od 61. Burić).

NK Ankaran Hrvatini: Bužan (od 70. Paal), Gliha (od od 70. Angov), Cerovec (od 55. Mate), Badžim, Dautović (od 40. Lo), Klapan, Primc (od 65. Humar), Kidrič (od 65 Vodeb), Delgado (od 45. Lukanc), Jaffa (od 45. Dodlek; od 80. Ivković), Pahor (od 68. Obrstar).

Gostovanje pri Istri se naši ekipi ni ravno najbolje posrečilo. Lahko bi iskali izgovore v utrujenosti in vročini, a dejstvo je, da smo že v prvem polčasu prejeli štiri gole. Prejeti zadetki so bili plod naših napak, ki jih je bilo tokrat enostavno preveč. V drugem polčasu je bilo bolje, a se izid ni več spremenil.

"Domačini so bili boljši, bolj razpoloženi, tudi tekli so več kot mi. Delali smo preveč naivnih napak. Nič, gemo naprej. Zdaj se moramo čimbolje pripraviti na tekmo prvega kroga prvenstva proti Trigavu," je po tekmi povedal ankaranski trener Vlado Badžim.

Čaka nas torej naporen teden, a vsi upamo, da bo že v torek bolje. Tedaj se bodo ankaranski nogometaši v Radencih ob 18. uri srečali z novim ruskim prvoligašem FC Tosno